Wydarzenia KWC

Sesja KWC – kwiecień 2024

„Współczesne formy zniewolenia człowieka” to temat sesji poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 15 kwietnia – poniedziałek 2024 r. o godz. 16.00.
Sesję poprowadzi mgr Małgorzata Więczkowska – prezes Fundacji z Różą, pedagog, prowadzi serwis edukacjamedialna.pl
Podczas Sesji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: cyfrowe uzależnienia (telewizja, gry komputerowe, telefon); fascynacja kultami i okultyzmem – zagrożenia duchowe; dar wolności a współczesne zagrożenia; profilaktyka wobec współczesnych uzależnień i zniewoleń.

Czytaj dalej »

Rekolekcje KWC

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w naszej Parafii w dniach 26-28 lutego 2023 r. /poniedziałek, wtorek, środa/ w godzinach popołudniowych od godz. 15.00.
Rekolekcje poprowadzi Ks. Mirosław Tosza – założyciel Wspólnoty dla bezdomnych „Betlejem” w Jaworznie.
Do udziału w Rekolekcjach zapraszamy, wszystkich, którzy pragną umocnić swoją wiarę, postawę trzeźwości i abstynencji oraz tych, którym zależy na sprawie trzeźwości. Zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych nałogów i zniewoleń oraz ich rodziny i bliskich, a także tych, którzy pragną włączyć się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii parafialnej lub na poniedziałkowym spotkaniu Wspólnoty KWC ze względów organizacyjnych oraz w celu otrzymania programu rekolekcji i uzyskania bliższych informacji. Telefon do kontaktu: 609 628 155 lub 14/683 34 45.

Czytaj dalej »

Spotkanie Opłatkowe KWC

Spotkanie rozpoczęło się w kościele Św. Jadwigi o godz. 14.00 Mszą Św. w intencji dziękczynnej za łaski udzielone Wspólnoty KWC w minionym roku z prośbą o błogosławieństwo Boże dla członków Wspólnoty KWC i ich rodzin w roku bieżącym. Eucharystia sprawowana była pod przewodnictwem Proboszcza ks. dr Pawła Bogaczyka. Mszę Św. koncelebrowali również: Ks. Prałat Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz ks. dr Ireneusz Stolarczyk, kapelan Sióstr Służebniczek.

Czytaj dalej »

Adwentowy Dzień Skupienia

Adwentowy Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Kościół Św. Jadwigi w Dębicy. Sobota 16.12.2023 r.
Skupienie poprowadzi Ks. dr Ireneusz Stolarczyk. Zapraszamy do udziału członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i ich rodziny oraz wszystkich zaangażowanych w apostolstwo trzeźwości i osoby pragnące umocnić swoją wiarę i trzeźwość.

Czytaj dalej »