VII Niedziela Wielkanocna –Wniebowstąpienie Pańskie

W liturgii tygodnia:
we wtorek święto św. Macieja Apostoła,
w środę wspomnienie św. Zofii.
W czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski,
w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
Przeżywającym dzień swoich imienin życzymy obfitości Bożych łask i wstawiennictwa świętych Patronów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj Dziewczęca Służba Maryjna i ministranci prowadzą kiermasz.
Uzyskane fundusze przeznaczone są na wakacyjny wypoczynek dzieci angażujących się w parafialne duszpasterstwo. Bóg zapłać za wsparcie.

W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie.
Msza Święta o godz. 1800, następnie nabożeństwo majowe i procesja różańcowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Czcicieli Maryi, Pani Fatimskiej. Na nabożeństwo zabierzmy ze sobą lampiony.

W środę Spotkanie ze Słowem Bożym o godz. 1900 w domu św. Jadwigi.
Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz Baran. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, pomagającym odkryć piękno Bożego Słowa i Jego znaczenia w naszym życiu.

Nowenna do Patronki naszej parafii św. Jadwigi w czwartek.
Połączona będzie z nabożeństwem majowym.

Kościół dla zabieganych” zaprasza na spotkanie w piątek 17 maja na godz. 2000.
Spotkanie rozpocznie konferencja, następnie modlitewne uwielbienie przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek w święto św. Andrzeja Boboli swoje imieniny świętuje ks. Biskup Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie Pasterza wspólnoty diecezjalnej.

W przyszłą niedzielę 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Eucharystia z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej będzie podczas Mszy Świętej o godz. 1200. W związku z tym prosimy wiernych, którzy zwykle uczestniczą w nabożeństwie o tej godzinie, by w tym dniu wybrali inną godzinę. Miejsca w kościele rezerwujemy dla dzieci oraz ich rodzin.

Pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych będzie w sobotę 18 maja o godz. 900.
Otoczmy naszą modlitwą dzieci przystępujące do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej i ich rodziny.

Do wieczności odszedł:
+ Jerzy Wójcik z ul. Mościckiego – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek