V Niedziela Wielkiego Postu

W liturgii tygodnia:
we wtorek Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.
Msze Święte będą celebrowane jak w dni powszednie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie Ojców, dla których św. Józef jest patronem w realizacji powołania.

Najbliższa Niedziela to Niedziela Palmowa.
Po każdej Mszy Świętej poświęcenie gałązek palmowych.
Uroczysta Msza Święta połączona z procesją upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy będzie o godzinie 1030. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które przychodzą z palmami. Po zakończonej liturgii tradycyjnie odbędzie się konkurs palm w kategoriach: tradycyjna, najwyższa i najpiękniejsza. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Nabożeństwa pasyjne.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 830, 1500, 1700 – dla dzieci. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godzinie 1900. Celebrując nabożeństwo, przejdziemy ulicami: Cichą, Puszkina, Świętosławy i Cmentarną. Zakończenie nabożeństwa na placu kościelnym, przy Misyjnym Krzyżu.
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600.

W tym roku nie będzie rekolekcji parafialnych, ponieważ przeżywaliśmy renowację misji.
Zapraszamy do udziału w trzydniowym, modlitewnym przygotowaniu do przeżywania Triduum Paschalnego. „W Triduum paschalne ze Słowem Bożym”. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę wieczorna Msza Święta połączona będzie z rozważaniem Bożego Słowa. Konferencje wygłosi ks. prof. Ireneusz Stolarczyk.

Spowiedź parafialna
przed świętami zaplanowana jest na Wielki Wtorek i Wielką Środę.

W Wielki Wtorek udamy się z posługą kapłańską do ludzi chorych.
Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

W czwartek na plebanii o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Zapraszamy na spotkanie.

24 marca w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów i Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów, Kino Radość zaprasza na projekcję filmu o Rodzinie Ulmów. Film o godz. 1200. Nasza parafia otrzymała 40 darmowych biletów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii i wpisanie na listę.

23 marca organizowana jest III edycja Rowerowej Drogi Krzyżowej.
Szczegóły na okolicznościowych plakatach.

24 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych o godz. 1300 odbędzie się XVI Powiatowy Konkurs na pisankę ludową i plastykę obrzędową oraz Kiermasz wielkanocny. Zapraszamy do udziału.

Siostrze Katarzynie Szulc i ks. Dawidowi Grabowskiemu dziękujemy za przeprowadzenie rekolekcji szkolnych.

Młodzieży klas ósmych gratulujemy przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
Niech Duch Święty wskazuje Wam drogi do Boga i drugiego człowieka. Ks. Stanisławowi i Animatorom dziękujemy za trud przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu.

Do wieczności z naszej wspólnoty odeszła:

+ Maria Pietruszka z ul. Rzeszowskiej