Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Zmartwychwstałem i już zawsze jestem z wami.
Drodzy Parafianie!
Celebrujemy najważniejszą prawdę naszej wiary – Zmartwychwstanie Chrystusa. Dokonuje się Ono w przestrzeni liturgii i w sercu wypełnionym wiarą. Na spotkanie ze Zwycięzcą śmierci idziemy we wspólnocie i nawzajem potrzebujemy siebie. Życzymy, by w Waszym życiu dokonało się prawdziwe spotkanie ze Zmartwychwstałym. On nadaje sens przeżywanej codzienności i umacnia do wypełniania powołania. Blask Zmartwychwstałego niech ogrzewa serca i wskazuje drogi dobroci i przebaczenia. Radość z prawdy, że On żyje, niech subtelnie przemienia trudności, z którymi się mierzymy. Zwycięstwo nad grzechem i śmiercią niech stanowi zaproszenie do głębokiego życia duchowego. Niech Zmartwychwstały obdarzy Wasze rodziny i naszą Wspólnotę parafialną swoim pokojem.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Duszpasterze parafii św. Jadwigi

Poniedziałek Wielkanocny
drugi dzień świąt Zmartwychwstania. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Ofiarami złożonymi dzisiaj na tacę wspieramy działalność wyższych uczelni katolickich w Polsce.

We wtorek przypada 19 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.
Z czterech dębickich parafii o godz. 2030 wyruszą ulicami naszego miasta procesje z rozważaniami Drogi Światła. Około godz. 21.15 wszyscy spotykają się na Placu Solidarności, gdzie oczekiwać będziemy na „godzinę odejścia”, czyli 2137, by w ciszy podziękować za dar osoby Jana Pawła II i polecać jego wstawiennictwu sprawy osobiste i naszą Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3 kwietnia swoje imieniny świętuje ks. Prałat Ryszard Piasecki, wieloletni proboszcz naszej parafii.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie ks. Prałata, wypraszając dla Niego potrzebne łaski.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Zapraszamy na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej.
W piątek uczcimy Chrystusowe Serce.
W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O 730 różaniec, Msza Święta, medytacja pierwszosobotnia. Na modlitwę zapraszamy szczególnie rodziny starające się o dar potomstwa i oczekujące na narodziny swoich dzieci.

Święto Miłosierdzia Bożego przypada w najbliższą niedzielę.
Modlitewne przygotowanie do Uroczystości dokonuje się przez codziennie odmawianą nowennę w Godzinie Miłosierdzia. Przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W Niedzielę Miłosierdzia Uroczystość Odpustowa w Parafii Miłosierdzia Bożego.
Suma odpustowa o godz. 1100. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Podziękowania.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i wsparciem pomogli przeżyć modlitewnie Wielki Post i Triduum Paschalne.
Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej za przygotowanie i czuwanie nad przebiegiem liturgii Triduum Paschalnego.
Dziękujemy Chórowi parafialnemu św. Jadwigi i Panu Organiście za oprawę muzyczną liturgii Wielkiego Tygodnia.
Dziękujemy Miejskiej Orkiestrze Dętej za udział w procesji rezurekcyjnej i uwielbienie Boga przez piękno muzyki.
Dziękujemy Policji za pomoc i troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie Drogi Krzyżowej ulicami miasta.
Podziękowanie składamy Siostrze Wawrzynie wraz z grupą parafian, za przygotowanie naszej świątyni, okolicznościowe dekoracje pozwalające głębiej przeżyć celebrowane w tych dniach największe tajemnice naszej wiary.
Dziękujemy, że w tych dniach wspólnie trwaliśmy przy Chrystusie na liturgii Triduum Paschalnego. Wierzymy głęboko, że wiara wzrasta i rozwija się dzięki Wspólnocie. Za dar Wspólnoty i wszelkie dobro – Bóg zapłać.

Ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego 2024 r. złożyły Róże Różańcowe:
Róża Św. Kingi, Św. Zofii, św. Rity, Św. Klary, Św. Małgorzaty, Św. O. Pio, Św. Heleny, Św. Barbary, Św. Marii Magdaleny, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Św. Faustyny, Św. Genowefy, Św. Weroniki, bł. Karoliny Kózka, Św. Elżbiety, Matki Bożej z Lourdes, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Św. Jadwigi, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, Św. Julii i Św. Agaty oraz pan Eugeniusz Mika i anonimowa Rodzina.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
dziękuje za ofiary złożone do puszek w niedzielę 17 marca na budowę Domu zakonnego dla chorych sióstr i Dziennego Domu Seniora w Żabnie w kwocie 19 697, 80 zł i 30 Euro.