II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

Tydzień Miłosierdzia
rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą. Bądźmy wrażliwi na potrzeby duchowe i materialne naszych bliźnich. Przy ołtarzu bocznym z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego został zamontowany klęcznik z relikwiami św. S. Faustyny. Oddając cześć relikwiom apostołki Bożego Miłosierdzia wypraszajmy przez jej wstawiennictwo potrzebne łaski dla nas i dla wspólnoty Kościoła.
Dziękujemy Panu Tadeuszowi Kwaśnikowi za pracę i wykonanie klęcznika.

Dzisiaj o 1600 zmiana tajemnic różańcowych.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Wszystko w naszej wierze rozpoczyna się od przyjęcia Bożego Słowa. Maryja pozostaje dla nas wzorem. Uczymy się od Niej postawy posłuszeństwa Słowu Bożemu.Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia.
Zapraszamy do podjęcia modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – będzie można to uczynić po Mszy Świętej o godz. 800 i 1800. W obliczu deptania praw Nienarodzonych i skazywania ich na przedwczesną śmierć „walczmy” o ich życie, trwając na codziennej modlitwie.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w poniedziałek o 1630 w Domu św. Jadwigi.

W piątek 12 kwietnia o godz. 1200 – na Placu Mikołajkowów w Dębicy Obchody 84 r. Zbrodni Katyńskiej i 14 r. Katastrofy Smoleńskiej. Zapraszamy do udziału, aby oddać hołd pamięci ofiar.

Najbliższa niedziela to Niedziela Biblijna.
Rozpoczyna ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”
przy parafii św. Jadwigi w Dębicy serdecznie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary: 12.04-31.05 br. Jest to cykl 7 cotygodniowych spotkań połączonych z rozważaniem słowa Bożego dla ożywienia i pogłębienia wiary i uzdrawiającej relacji z Bogiem.
Spotkania odbywać się będą w piątek: o godz. 1800 Msza Święta w kościele, a następnie w kaplicy w Domu Świętej Jadwigi. Zapisy na Seminarium na pierwszym spotkaniu w piątek 12 kwietnia.

W sobotę 13 kwietnia Różaniec fatimski w Godzinie Miłosierdzia.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

WSPÓŁCZESNE FORMY ZNIEWOLENIA CZŁOWIEKAto temat sesji poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 15 kwietnia – poniedziałek 2024 r. o godz. 16.00.
Sesję poprowadzi mgr Małgorzata Więczkowska – prezes Fundacji z Różą, pedagog, prowadzi serwis edukacjamedialna.pl
Podczas Sesji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: cyfrowe uzależnienia (telewizja, gry komputerowe, telefon); fascynacja kultami i okultyzmem – zagrożenia duchowe; dar wolności a współczesne zagrożenia; profilaktyka wobec współczesnych uzależnień i zniewoleń.
Sesja zakończy się Mszą Św. o godz. 1900 w intencji błagalnej o ochronę od wszelkich form uzależnień i zniewoleń.
Sesja jest otwarta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Intencja Apostolstwa Modlitwy
Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.